Tam ONVIF hikayesi bitti derken!

Geçenlerde internetten sosyal hesaplarımdan paylaşmıştım, sessiz sedasız 5-6 firmanın ONVIF üyeliğinden çıkarılması haberini.

ONVIF’in teknik bir sertifikasyon olduğunu sanan kullanıcılar inatla şartnamelere bu organizasyona üyelik talebini eklerken, maalesef sektör firmaları da bu üyeliğin bir dernek üyeliğinden öte olmadığını, komitelerin yöneticilik komiteleri ve çeşitli görev dağılımları olduğunu anlatmak yerine, bilmem ne komitesine üye olan sanki daha üst bir konuma üye olan üreticiden daha kalitesiz ürün üretiyormuş gibi satmaya, şartnamelere yerleştirilmesi için elinden geleni yapmaya devam ediyorlar.

Teknik bir avantaj sunamamanın sonucu, müşteriyi tatmin edebilecek bir kozu, özelliği olmayanlar, bu şekilde bir çarpıtma ile birbirini elemeye çalışıyorlar açıkçası.

Neyse… Tam 5-6 firmanın atılması ile bu işin aslında kalite ile alakalı bir olay olmadığını, siyasi olduğunu anlatmakta başarıya ulaşmışken… ONVIF serüveni ya olması gereken mecraya dönecek veya bitecekken…

https://www.opensecurityandsafetyalliance.org/ OSSA adı altında yeni bir ONVIF kurulduğu haberi, ne tesadüf ki tam üyeliklerin askıya alınmasını müteakip yayılmaya başlamasın mı!!!

Eveeeettt!!! Şartname savaşlarında nerede kalmıştık? ONVIF üyesi mi olsun, OSSA üyesi mi olsun. PSIA acaba oralardan biryerlerden hortlar mı? Hangisine üye olsam daha kaliteli ürün üretiyorum gibi bir imaj oluştururum? İşin siyasi değil, aslında daha kalitelilerin yeni yere geçmesi gibi manipülasyonunu yapabilir miyim?

Kısa süre sonra üyelik sorunu yaşayanların bu yeni oluşumda yavaş yavaş boy göstereceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s